الکتروفیتنس

همه می دانیم که حرکت عضلات در نتیجه فرمان الکتریکی ضعیفی است که از مغز صادر می شود و از طریق اعصاب حرکتی به عضلات می رسد و باعث انقباض آنها می شود. انقباض عضلانی همچنین می تواند بر اثر جریان الکتریکی که از طریق پدهای های پوستی ارسال می شوند نیز ایجاد شود. این جریان ها توسط دستگاه های EMS تولید می شوند. دستگاه های EMS در ابتدا جهت اهداف فیزیوتراپی و درمانی مورد استفاده قرار گرفتند و سپس در حوزه ورزش به خصوص برای تمرینات فشرده در ورزشکاران حرفه ای مورد استفاده قرار گرفتند.
تمرینات ای ام اس چگونه انجام میشود ؟
الکترودهای ایجاد کننده جریان الکتریکی در یک جلیقه شلوار تعبیه شده اند که در طی تمرینات ام اس آن را به تن می کنیم. آنها به گونه ای هستند که می توانند جریان الکتریکی را به گروه های مختلف عضلات برسانند. بر اساس نوع برنامه تمرینی ،عمق نفوذ و شدت جریان تنظیم می شود و حرکات ورزشی زیر نظر مربی آغاز می شود.
این تمرینات اگرچه به ظاهر ساده به نظر می رسند ولی به اندازه ای سنگین هستند که افراد معمولی به سختی می تواند با یک وزنه ۵ کیلوگرمی ورزش کند. طول جلسه تمرین حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه میباشد و بسته به هدف تعیین شده و ورزشی تمرینات الکتروفیتنس می توانند با ورزش های گوناگون ترکیب شود.
آیا اثربخشی الکترو فیتنس بیش از تمرینات رایج با وزنه است؟
بله یک جلسه تمرین کامل الکترو فیتنس بیش از ۹۰% فیبرهای عضلانی را به صورت همزمان درگیر می کند. با تنظیم عمق نفوذ جریان می توان عضلات عمیق تر را به نیز کار گرفت به طوری که رشد عضلات می تواند چندین برابر تمرینات مرسوم بدنسازی باشد.
مزایای تمرین با الکترو فیتنس چیست؟
بیش از ۸۵ درصد افراد جامعه تحرک کافی در طول زندگی خود ندارد و مهمترین عامل در این زمینه نداشتن وقت و یا عادت کردن به زندگی ماشینی می باشد. الکترو فیتنس به خاطر وقت کمی که از فرد میگیرد انگیزه او را برای ادامه تمرینات بالا می برد از طرفی انجام آن بسیار ساده تر از ورزش های سنتی میباشد که به شدت از طرف عموم جامعه مورد استقبال قرار می گیرد. همانطور که گفته شد اثربخشی الکترو فیتنس چندین برابر ورزش های متداول می باشد. رشد سریع عضلات یا هایپرتروفی و حفاظت از مفاصل به خصوص در افراد مبتلا به کمردرد یا ساییدگی مفصل با الکترو فیتنس امکان پذیر است.
آیا با الکترو فیتنس می توانم به وزن دلخواهم برسم ؟ الکترو فیتنس صرفا یک دستگاه شبیه ساز ورزشی نتیجه ای که از ورزش به دست می آورید با الکترو فیتنس نیز به دست می آورید فقط راحت تر و سریع تر. انتظار معجزه نداشته باشید بدون رژیم غذایی مناسب نمی توانید میان بر بزنید بیشترین تاثیر این دستگاه در عضله سازی و فرم دهی بدن است. اگر شما فردی با وزن مناسب هستید یا کمی اضافه وزن دارید و به دنبال فرم دهی و سفت کردن عضلات تان هستید، بیشترین بهره را از این روش خواهید گرفت .
آیا همه افراد میتوانند از الکترو فیتنس استفاده کنند؟
الکترو فیتنس محدودیت سنی ندارد .همه افراد بالغی که از نظر جسمی سالم هستند میتوانند از الکتروفیتنس استفاده کنند. این دستگاه به خصوص برای افراد مبتلا به کمردرد یا ساییدگی مفصلی محدودیت های حرکتی و خانم های تازه زایمان کرده ایده آل است.
ولی افراد زیر نباید از این دستگاه استفاده کنند:
افراد مبتلا به صرع، افراد دارای بیماری های قلبی و کسانی که pacemaker قلبی دارند، افراد دارای بیماری های انعقادی خون و واریس های شدیدو عمقی، خانم های باردار.
نکته مهم :الکترو فیتنس حتماً باید تحت نظر پزشک انجام شود .
در مرکز ما کدام یک از دستگاههای الکترو فیتنس استفاده می شود ؟ ما دستگاه ای فیت مدل ۲۰۸۰ را استفاده میکنیم. دستگاه های رایج الکترو فیتنس در ایران برندهای مختلفی دارند مانند xbody و میها بادی تک. به دلیل مزیت های منحصر به فرد ای فیت بر سایر برندها مانند ایکس بادی میها بادی تک ما این دستگاه را انتخاب کردیم.
مزیت های منحصر به فرد ایفیت:
گواهینامه FDA:
مسئولیت ارتقا و حفظ سلامت مصرف کنندگان در آمریکا به عهده سازمان غذا داروی آمریکا FDA است. به بیان دیگر تمام محصولات پزشکی ، دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی که قصد ورود به بازار آمریکا را دارند باید تاییدیه این سازمان را دریافت کنند. این گواهینامه به مدت یک سال صادر می شود و FDA همواره بازبینی محصول را ادامه می دهد تا مجددا تاییدیه صادر نماید. از آنجایی که در آمریکا سختگیرانه ترین استانداردها در این موارد اعمال می شوند داشتن گواهینامه نشان از بالا بودن کیفیت محصول دارد و باعث اعتماد بیشتر مشتریان می شود.
سایر گواهینامه های دستگاه ای فیت:
بسیاری از دستگاه های الکترو فیتنس مورد استفاده در مکان های عمومی جهت استفاده در استودیو طراحی نشده اند. در این دستگاهها هر فرد باید لباس جداگانه تهیه کند و از آنجائیکه این کار مقرون به صرفه نیست یک لباس مکررا استفاده می شود و شستشوی مکرر لباس ها باعث از دست رفتن کارایی آن در کوتاه مدت می شود.
لباسهای دستگاه ای فیت قابلیت شستشوی مکرر را دارند. این لباسها بسیار سبک بوده و ایجاد حساسیت نمیکنند الکترودهای تعبیه شده در دستگاه ای فیت قابلیت جابجایی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی می توانند محل اتصال آنها به عضلات را تغییر داد.الکترودها کاملاً در لباس مخفی می شوند و در حین ورزش موجب اذیت ورزشکار نخواهند شد .ویژگی مهم دستگاه ای فیت این است که نیاز انرژی دستگاه و عملکرد خروجی آن می تواند به حداقل برسد به عبارت دیگر خروجی دستگاه حتی زمانی که در بالاترین حد کارایی قرار دارند حداکثر سه و نیم وات است۰ این کمپانی با سابقه طولانی در ساخت دستگاه های پزشکی برای اهداف مختلف دستگاه های متفاوتی را طراحی کرده است. یکی از کاربردهای مهم این دستگاه قابل استفاده بودن آن در توانبخشی بدن است. ای فیت نه تنها برای ورزش و تفریح بلکه برای درمان و جلوگیری از ضعف عضلات ستون فقرات و بالا بردن قدرت عضلانی و درمان آسیب ها مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه ورزشی ای فیت الکترود های جداگانه برای عضلات شکم، سینه، پشت ،کمر باسن ، پشت و جلو بازو دارد .همچنین یک جفت الکترودهای مجزا برای ساق پا دارد که یکی از مزیت های این دستگاه به شمار می رود .
کاربرد دو نفره : در حالت dual دستگاه ای فیت قابلیت استفاده
همزمان برای ۲ کاربر را دارد که باعث ایجاد حس رقابت و نشاط و شادی بیشتر می گردد.
الکترو فیتنس در مشهد:
گرفتن نتیجه ی رضایت بخش در استفاده از دستگاه های الکترو فیتنس بستگی به عوامل زیادی از جمله تبحر مربی،پیگیری مناسب کاربر، رعایت رژیم غذایی و نظارت پزشکی دارد . در مرکز هورتن برای گرفتن بهترین نتیجه علاوه بر در نظر گرفتن تمام عوامل فوق هدایای مختلفی نیز تقدیمتان می گردد. شما یک کارت مهمان دریافت می کنید که می توانید آن را به یکی از دوستانتان هدیه دهید. یک جلسه رایگان از دستگاه استفاده می کنید. نوشیدنی های مناسب در حین تمرین را در اختیارتان گذاشته خواهد شد و به ازای کاهش هر کیلوگرم از وزن بدنتان از هزینه شما کاسته می شود.
همچنین با افزایش تعداد جلسات مورد استفاده هزینه دوره کاهش می یابد. خدمات پزشکی مجموعه هورتن را با تخفیف دریافت میکنید .در مسابقات هوروتنی شرکت جوایز مختلف دریافت می کنید
در همین رابطه شما میتوانید گزارش روزنامه شهرآرا در رابطه با الکتروفیتنس را مطالعه نمایید
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
الکتروفیتنس