تیکسل

تیکسل

تیکسل

تیکسل بینظرترین دستگاه جوانسازی است که من آنرا به زیباجویانم پیشنهاد می دهم . جوانسازی جادویی ایجاد شده در تیکسل چیزی است که تا آنرا شخصا تجربه نکردم برایم غیر قابل باور بود.تیکسل یک فن آوری پیشرفته و نوین است که در سال ۲۰۱۷ توسط کمپانی نووکسل آلمان ساخته و به دنیای پزشکی عرضه شد که سبک نوینی از جوان سازی پوست است که به قدری دقیق طراحی شده که حتی قادر است پوست حساس ناحیه اطراف چشم را درمان کند. تیکسل را ماشین زمان می نامم، چرا که می‌تواند جوانی گذشته پوست را در عرض ۲۰ دقیقه به آن برگرداند و این عمل را توسط تکنولوژی ترمومکانیکال ابلیشن انجام میدهد.

ترمومکانیکال ابلیشن چیست؟

ترمومکانیکال ابلیشن تخریب مکانیکی پوست توسط گرمای خالص است.
ایجاد گرما در پوست و در نتیجه آن ،دناتوره شدن پروتئین ها و تخریب قسمت هایی ازپوست، توسط بسیاری از دستگاه های جوان سازی مانند لیزر co۲ و آراف فرکشنال اتفاق می افتد. در واقع نور لیزر یا امواج رادیوفرکوئنسی توسط بافت جذب شده و در نهایت منجر به ایجاد گرما در آن می شود. ولی در تکنولوژی ترمومکانیکال ابلیشن موجود در دستگاه ، گرما به صورت طبیعی و خالص وجود دارد. در واقع هندپیس تیکسل یک ژنراتور تولید کننده حرارت به میزان ۴۰۰ درجه سانتیگراد است که در عرض چند هزارم ثانیه با پوست تماس پیدا می‌کند. پیرامید های انتقال دهنده حرارت به بافت با عمق مشخص برش های بسیار ظریف در پوست ایجاد می کنند، بدون آنکه به مناطق مجاور خود ،آسیب بافتی وارد کنند و این رمز بهبودی سریع پوست پس از تیکسل است.در نظر بگیرید هزاران برداشت میکرونی از سلول های فرسوده و پیردر پوست انجام می‌شود که به مانند یک جراحی لیفت میکروسکوپی عمل می‌کند .با این تفاوت که نه تنها برش و بخیه ای وجود ندارد بلکه به علت گرمای ایجاد شده ،تحریک شدید در بازسازی پوست ایجاد می شود. به طوری که ضخامت و قوام آن بهبودی قابل توجهی پیدا می کند. علاوه بر این از طریق کانال های ایجاد شده میتوان داروهای مزوتراپی را که برای درمان لک یا آبرسانی پوست مورد نیاز است به آن وارد کرد.
تیکسل

دستگاه تیکسل

برای انجام تیکسل بی حس کردن پوست با کرم موضعی به مدت نیم ساعت کفایت میکند .پس از تیکسل احتمال قرمزی پوست به مدت یک تا سه روز وجود دارد .
بلافاصله بعد از انجام تیکسل زمان طلایی برای استفاده از داروهای مزوتراپی است که معمولا این کار در مطب انجام می شود در فواصل زمانی کوتاه داروهای مورد نظر در سطح پوست مالیده می شود. گاهی از پلاسمای غنی شده از پلاکت یا prp نیز به این منظور استفاده میکنیم .

مراقبت های پس از تیکسل:

  •  در ۴۸ ساعت اول پس از تیکسل از یک کرم مرطوب کننده به طور مرتب با فاصله زمانی کوتاه استفاده کنید .
  •  استفاده از ضد افتاب تا یک ماه پس از انجام تیکسل بسیار ضروری است.
  • از آرایش کردن به مدت ۴۸ ساعت پرهیز کنید.
  •  صورت را دستکاری نکنید و در صورت ایجاد پوسته ریزی آنها را نکنید.
  • افراد مستعد لک صورت حتما باید یک کرم درمانی به منظور درمان لک استفاده کنند.
  • از آفتاب گرفتن و رفتن به سولاریوم پس از انجام تیکسل جدا پرهیز کنید.
تیکسل
تیکسل
جهت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید

تماس با ما