خطرات جوان سازی واژن

خطرات جوان سازی واژن

در این مقاله به آخرین اخباری که سازمان غذا و داروی آمریکا در رابطه با خطرات جوان سازی واژن اعلام کرده است می پردازیم.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده هشدار می دهد ، با وجود محبوبیت روزافزون آنها ، هیچ مدرکی مبنی بر روشهای به اصطلاح “جوان سازی واژن” بی خطر یا مؤثر نیست.

روش هایی نظیر لیزر و سایر دستگاه های مبتنی بر انرژی برای از بین بردن یا تغییر شکل مجدد بافت واژن استفاده می شود ،برخی ادعا کرده اند که شرایط و علائم مربوط به یائسگی ، بی اختیاری ادرار یا عملکرد جنسی را درمان می کند.

خطرات جوان سازی واژن

اما در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد ، FDA اعلام کرد که موارد متعددی از سوختگی واژن یا جای زخم مربوط به جوان سازی واژن ، و همچنین درد پس از عمل در طی مقاربت جنسی یا عود مجدد یا درد مزمن مشخص شده است .

دکتر اسکات گوتلیب ، عضو هیئت عالی سازمان غذا و داروی آمریکا ، در این بیانیه خاطرنشان کرد: درست است که آژانس دستگاههای مبتنی بر انرژی و لیزر را برای درمان شرایط جدی مانند از بین رفتن دهانه رحم یا مهبل غیر طبیعی یا پیشگیری از زخم های دستگاه تناسلی ، پاکسازی یا تأیید کرده است.

وی افزود: “اما ایمنی و اثربخشی این دستگاه ها به دلیل” جوان سازی واژن “توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ارزیابی و تأیید نشده است.”

گوتلیب گفت: “علاوه بر ادعاهای بهداشتی فریبنده با توجه به این موارد استفاده ، روشهای” جوان سازی واژن “خطرات جدی نیز دارند.

در برخی موارد ، خانمهایی که یائسگی را بعد از درمان سرطان سینه به سنین یائسگی وارد کرده اند ، تصمیم به انتخاب این مداخلات می گیرند ، اما “بازاریابی فریبنده یک روش خطرناک و فایده ای اثبات نشده ، از جمله برای زنانی که به دلیل سرطان درمان شده اند ، بسیار گسترده است. “

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت ، سازمان غذا و داروی آمریکا اخیراً به هفت سازنده دستگاه در مورد بازاریابی نامناسب وسایل خود برای روش های “جوان سازی واژن” آگاه کرده است. شرکت ها عبارتند از: آلما لیزر ، زیبایی شناسی BTL ، صنایع BTL ، Cynosure ، InMode ، Sciton و Thermigen.

چگونه استعمال سیگار روی پوست ما تأثیر می گذارد؟

به آنها ۳۰ روز فرصت داده شد تا نگرانی های سازمان غذا و داروی آمریکا را برطرف کنند. اگر آنها در آن زمان پاسخ ندهند ، FDA اعلام کرد که اقدامات بعدی را در نظر خواهد گرفت که می تواند شامل اقدامات اجرایی باشد.

گوتلیب گفت: “بازاریابی فریبکارانه درمان های ناموفق نه تنها باعث صدمات می شود بلکه ممکن است برخی از بیماران از دسترسی به روشهای درمانی مناسب و شناخته شده برای معالجه بیماریهای شدید پزشکی جلوگیری کند.”

وی توضیح داد: “این محصولات ممکن است مخصوص خانمهایی باشد که ممکن است کاندیدای برخی روش های تأیید شده توسط FDA برای رفع خشکی واژن نباشند ، بنابراین به دنبال گزینه های جایگزین و غیر هورمونی هستند.”

وی توصیه کرد: “زنانی که درمورد علائم واژن در نظر گرفته شده اند باید درمورد مزایا و خطرات احتمالی و شناخته شده همه گزینه های درمانی موجود با پزشک خود صحبت کنند.”

گوتلیب گفت: سازمان غذا و داروی آمریکا گزارش های مربوط به مشکلات مربوط به روشهای “جوان سازی واژن” را از نزدیک زیر نظر خواهد گرفت و عموم مردم را آگاه می کند.

عوارض تزریق ژل

وی همچنین زنانی را که پس از انجام چنین رویه هایی دچار مشکل شده اند ، تشویق کرد تا آنها را به برنامه MedWatch FDA گزارش دهند.

جهت مشاوره رایگان می توانید با ما در تماس باشید

تماس با ما

خطرات جوان سازی واژن

منابع

webmd.com