روشهای جوانسازی در پزشکی زیبایی

همه ما دوست داریم چهره جوان و شاداب داشته باشیم، ردپای چروکها و علائم پیری را از پوست صورتمان پاک کنیم. این کار علاوه براینکه رضایت ما را از خودمان افزایش می دهد در روابط اجتماعی و شغلی نیز تاثیر مثبت دارد روش های پیشرفته جوانسازی غیرجراحی با کمترین درد و ناراحتی امروزه به وفور در دسترس هستندو می توانند ما را به خواسته ها یمان برسانند. به طوری که حتی ازفرزندانمان جوانتر به نظر برسیم حدس زدن سن زیبا جویانی که به طور منطقی این کار را انجام می دهند به سادگی ممکن نیست. لازم نیست به دنبال جراحی یا روش های پرخطر برویم یک برنامه ریزی حرفه ای که توسط یک پزشک زیبایی انجام میشود با کمک دستگاههای پیشرفته به راحتی این هدف را تامین می کند.

در مرکز ما اولین قدم بررسی شرایط جسمی و ظاهری چهره می باشد.

پس از معاینه و انجام کارهای  لازم  یک برنامه برای شما ارائه میشود. اغلب می توانید با یک یا دو جلسه نتایج چشمگیر و طولانی

مدت به دست بیاورید لازم است در مورد روش های مختلف اطلاعات کلی داشته باشید برای این منظور بعضی از آنها را به طور خلاصه شرح خواهم داد برای درک بهتر مکانیسم اثر این روش ها ابتدا بایدتوضیحاتی را در مورد روند پیری چهره بدانید:

لیزر موهای زائد

پیری پوست:

یک پوست جوان ظاهری شاداب با رنگ یکنواخت دارد چروک وافتادگی ندارد و ضخامت آن مطلوب می باشد با افزایش سن پوست افتادگی ندارد و ضخامت آن مطلوب می باشد با افزایش سن پوست به تدریج تغییر می کند و شل شده و افتادگی پیدا میکند و چروکهای متعدد در سطح آن پدیدار می شود.

برای درک روند پیری پوست مثالی را ذکر می کنم در پوست رشته هایی به نام الاستین و کلاژن وجود دارد که مسئول حفظ استحکام و قوام پوست می باشند.

درست مانند ستون های یک ساختمان که اسکلت آن محسوب میشوند با افزایش سن رشته های الاستین و کلاژن کمتر ساخته می شوند و مقدار آنها در پوست کاهش می یابد پس اگر اسکلت ساختمان ضعیف باشد یا ستونی وجود نداشته باشد ساختمان فرو میریزد و با تکیه به همین مثال چروک ها در پوست به همین شکل ایجاد می شود.

البته با افزایش سن فقط پوست صورت پیر نمیشود بلکه تمام بافت های چهره تحلیل می رود چربیهای صورت کاهش یافته و یا ازمحل اصلی خود نزول پیدا می کند و عضلات صورت تغییر می کند،حتی استخوان ها دچار تحلیل می شوند نتیجه اینکه برای جوانسازی پوست باید همه این عوامل را در نظر بگیریم که ما به آن جوان سازی سه بعدی می گوییم.

روش های مختلف جوانسازی هر کدام بخشی از مشکلات ناشی ازپیری صورت را برطرف می کند به همین دلیل اغلب لازم است دو یاسه روش به طور همزمان یا در ادامه درمان استفاده شود بسته های جوانسازی ما دقیقاً به همین منظور طراحی شده اند و با توجه به نیازشما روش های درمان را اولویت بندی می کنیم.

روش های متداول جوانسازی:

به طور کلی ما روش های جوانسازی را به دو دسته کلی تقسیم می کنیم:

دسته اول روش هایی هستند که با تحریک الاستین و کلاژن سازی باعث حفظ جوانی و قوام پوست می شوند به منظور پیشگیری یادرمان مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر می باشد:

  • RF
  • میکرونیدلینگ
  • مزوتراپی
  • PRP
  • کربوکسی تراپی
  • تیکسل Tixel (جوانسازی تک جلسه ای بالیوودی )

 

دسته دوم روش هایی هستند که به منظور پر کردن یا تنظیم حرکت عضلات صورت مورد استفاده قرار میگیرند که شامل تزریق فیلر ،چربی و تزریق بوتاکس می شود.

نکته:

نتایج درمانی در روش های دسته اول در طی زمان ایجاد می شود وبرای رسیدن به جوانسازی واقعی از سن پوستی مناسب اساس درمان به شمار می روند. در صورتی که از آنها به موقع و درست استفاده شود نیاز به تزریق بوتاکس و فیلر را به تعویق می اندازد در دسته دوم اغلب نتایجی درمانی به سرعت ایجاد می شود و برای ایجاد تغییرات ظاهری مورد استفاده قرار می گیرد.

کدام یک از این روش ها برای من لازم است؟

انتخاب روش درمان به عوامل متعددی مانند سن پوست ، وضعیت شغلی ، تمایلات فرد، میزان هزینه در نظر گرفته شده.برای  داشتن یک برنامه درمانی موفق باید همهنگرانیها و  انتظاراتتان  را بگویید و پس از رسیدن به یک توافق   به پزشک معالجتان اطمینان کنید  و تا رسیدن به نتایج  پیش بینی شده صبور و متعهد باشید.