میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش تحریک کلاژن‌سازی از سطح پوست است که در این روش آسیب‌ مکانیکال میکروسکوپی توسط کارتریج مخصوص میکرونیدلینگ به پوست وارد میشود این کارتریجها سوزنهای ظریف هستند که به عمق حدود یک تا دو میلی متر وارد پوست میشوند و سرعت ورود آنها حدود ۹۰ بار در دقیقه و تعداد سوزن ها در سر کارتریج ۱۲ تا ۳۶ عدد است.
آسیب مکانیکال میکروسکوپی و کنترل شده نتایج درمانی فوق العاده ای ایجاد می کند که شامل موارد زیر است :
۱-کاهش منافذ و اسکارهای سطح پوست
۲- بهبود تونو سیته و افزایش ضخامت پوست
۳- کاهش لکه ها و تیرگی های سطح پوست
همانطور که می دانید در روش تاتو یا میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را در عمق پوست قرار می دهیم تا یک طرح ماندگار به دلخواه در پوست ایجاد کنیم. میکرونیدلینگ از نظر روش انجام آن مشابه میکروپیگمنتیشن است با این تفاوت که به جای رنگدانه ها ،مواد دارویی جوانساز و ضد لک را به پوست وارد می کنیم. همان چیزی که در مزوتراپی هم رخ میدهد با این تفاوت که نیازی به تزریق وجود ندارد و ورود دارو به صورت وسیع تر و یکنواخت اتفاق می‌افتد. این اثر درمانی میکرونیدلینگ را به شدت تقویت می‌کند.

 

مراقبت های قبل و بعد از میکرونیدلینگ:
۱- از سه روز قبل تا دو هفته بعد از میکرونیدلینگ از سولار و آفتاب گرفتن پرهیز کنید.
۲- در صورتی که راکوتان مصرف می‌کنید انجام میکرونیدلینگ ممنوع است
۳- در صورتی که سابقه اسکار هیپرتروفیک یا تبخال و بیماری های حساسیتی پوست دارید حتماً به پزشک اطلاع دهید.
۴- انجام میکرونیدلینگ در محل زخم و عفونت فعال ممنوع است .
۵-بعد از میکرونیدلینگ از ترمیم کننده های تجویز شده استفاده کنید. استفاده از محصولات آرایشی تا ۴۸ ساعت بعد از درمان شستشوی محل تا ۲۴ ساعت بعد از درمان و استفاده از کرم های لایه بردار و محرک تا یک هفته بعد از درمان ممنوع است.
۶- کمپرس سرد استفاده کنید و از خاراندن و دستکاری پوست پرهیز کنید.